arac-kaplama-gorsel

Araç giydirme nedir?

Araç giydirme, araçların üzerine yapılan reklam uygulamasıdır. Araç giydirme halk arasında araç üstü kaplama veya kaplama olarakda anılmaktadır. Araç giydirme işlemi Cast folyo olarak adlandırılan araç giydirme işleminde kullanılmak üzerine üretilen folyo cinsi ile kaplanılmaktadır. Araç giydirme için kullanılan cast folyo ürünü pvc’dir. Bu pvc nin kalınlığı 0,11 ile 0,13 mm arasında bir kalınlığı bulunmaktadır. Cast folyo diğer folyo ürünlerine göre çok daha incedir. Bu ürünün bu kadar ince olmasının sebebi ise araç giydirme yapılma esnasında esneyerek rahatlıkla araç üzerinde bulunan kanallara yapışması içindir. Araç kaplama işlemi normal düz duvar, cam tarzı kaplamalardan çok daha farklı olarak büyük bir profesyonellik istemektedir. Araç giydirmeler sadece araç kaplama ustaları tarafından yapılabilmektedir.

araç-jpg-2
photo araç

Fotoğraf çekimleri,

Araç giydirme işleminin öncesinde kaplanacak olan alanların fotoğrafları düzgün açıdan detaylı olarak çekilir. Çekilen resimler müşteriye bilgisayar ortamında giydirme sonrasında nasıl görüneceğini tasarımları yerleştirilerek sunuma gönderileceğinden dolayı net ve düzgün bir açıdan çekilmelidir. Çünkü araç giydirme işleminin bittiğinde görselin araç üzerinde nasıl görüneceği konusunda firmanın onay vermesi bu görseller üzerinden gerçekleşmektedir.

arac-foto-cekimi
arac-metre

Ölçü Alımı

Araç giydirme işleminin en önemli kısmıdır. Aracın tüm detaylarının ölçümü alınmalıdır. Aksi takdirde eksik veya yanlış bir ölçü alımı sonrasında baskıya girdiği takdirde baskısını yanlış yapmanıza sebep olacaktır.
Bazen ölçü alımı işlemi araç marka ve modeli belirtildiği takdirde özellikleyeni marka model araçların ölçüleri internet üzerinden bulunabilmekte.

arac-olculeri
uygulama-iconu-arac

Uygulama

Araç giydirme uygulaması için en önemli unsurlardan biri ise ortam. Eğer çok güneşli, sıcak veya soğuk, rüzgarlı bir alanda araç giydirme işlemi yapılır ise aracın uygulaması esnasında baloncuk, katlanma ve yırtılma tarzı birçok problem çıkabilir. Araç uygulama işlemi çok iyi ustalar tarafından kapalı ortamlarda yapılması gerekmektedir. Kreads olarak araç giydirme alanında profesyonel ekibimiz ile uygulamalar yapmaktayız.

uygulama-arac-iconu

Araç kaplama çalışmalarımız