cephe giydirme yazısı

Cephe giydirme, her türlü binanın dış yüzeyinin özel olarak tasarlanmış görsel ile kaplama işlemidir. Firmanın kampanyası, reklamı veya görsellerinin uygulanma işlemidir.
Cephe giydirme komple olduğu gibi kısmı cephe giydirmeler de mevcuttur. 15 Metrelik bir cephenin 5 metrelik alanını kaplatmakta mümkündür.

Text-cephe
kesif-resmi
1-kesif-3d

Cephe giydirmelerinin en önemli unsuru ölçüdür. Keşif ve ölçü esnasında cephenin ölçümü 2 şekilde yapılabilmektedir.Birinci cephede bulunan cam ve derz boşluklarıdır. Genellikle Cephe giydirmelerde cam ve derz boşlukları hesaplanarak ölçü alımı gerçekleşir. İkinci yöntem ise vinç ile ölçümün alınması. Bir cephenin ölçüsünün alımı eğer bir düz duvar ise herhangi bir ölçü baz alınarak çıkartılamayacak ise vinç ile ölçü alımı gerçekleştirilmektedir

02-tasarim-text3d

Tasarım, genel olarak cephelerde istenilen reklamın, firmanın kurumsal bütünlüğüne uygun olarak renklerin seçimi ve fontlar çok önemlidir. Bu konuda yıllardır bu işleri hakkıyla yapan tasarım ekibimiz ile sizlere profesyonel tasarımlar hazırlamaktayız.

2-tasarim
3-baski-jpg
03-BASKI-TEXT3D

Baskı, genel anlamda canlı renkler ve uzun süre solmamaya dayanıklı kaliteli boya ve materyalin kullanımı ile hazırlanmaktadır. Baskılar dış mekan baskı makinesinde 1440 Dpi solvent baskı makinelerinde basılmaktadır.

04-UYGULAMA-3DTEXT

Uygulama, profesyonel ekibimiz ile 400 m2’ye kadar ortalama 1 günde uygulama yapmaktayız.

04-uygulama-jpg
cephe-giydirme-cesitleri-3d

× One way vision (Delikli folyo) ×

One way vision ürünü cam yüzeylere uygulanan yapışkanlı pvc malzemedir. One way vision ürünü cephe giydirmelerde kullanıldığında ürünün özelliği olan kaplamaya dışarıdan bakıldığında görsel, içeriden bakıldığında ise sanki ince bir cam filmi varmış gibi dışarısı net bir şekilde görülmektedir. En önemli özelliklerinden biride ürünün ışığı tamamen kesmemesidir. Delikli bir ürün olduğundan dolayı güneşi tamamiyle kesmemektedir.

× Folyo Kaplama ×

Cephe giydirmelerde folyo ürünü genellikle kompozit, mermer kaplanmış alanlarda kullanılmaktadır. Bu ürün cam cephelere uygulanıldığı takdirde içeriden dışarı göremezsiniz ve yüksek oranda güneşi kesmektedir.

× Mesh (Delikli Vinyl) × 

Cephe giydirmelerde bu ürün genellikle yapıştırma yapılamayacak alanlarda veya cama yapıştırıldığında görülemeyecek ve girdili çıktılı bölümleri olan, görselin bütünlüğünü bozacak derecede olan cephelerde kullanılır. Mesh ürünü cephe giydirmelerde uygulanmadan önce uygulanacak alana önce demir karkas yapılır, ardından germe tekniği ile mesh monte edilir.

× Vinil Germe × 

Vinil germe cephe giydirmede binaların kör cephelerine uygulanmaktadır. Binanın pencere veya açılır bir alanın olmadığı alana demir karkas uygulaması yapıldıktan sonra vinil germe tekniği ile monte edilmektedir.

Cephe Giydirme ömrü ne kadardır?

Cephe giydirmelerde dünyanın en kaliteli malzemesi olarak bilinen markaların dahi verdiği süre 6 ay gibi bir süreyi geçmemektedir. Fakat 4 sene önce yaptığımız uygulamar dahi sorunsuz olarak cephede durduğunu gözlemledik.

Cephe giydirme işlemi profesyonel bir hizmet olarak alınmadığı takdirde bir çok sorunla karşılaşılabilir.

Uygulama Örneklerimiz