tabela-nedir

Tahtadan, sactan vb.den yapılan, üzerinde belirtici, tanıtıcı bir yazı, sayı, im ya da resim bulunan levha.

tabela-cesitleri
kre-tabela
r-tipi-tab

R Tipi derken kasasından bahsediyoruz. R Tipi olan kasalar hem ışıklı hem ışıksız olarak kullanılabilmektedir. R Tipi olarak adlandırdığımız tabela çeşidi aslında yaratıcılığa bağlı olarak birçok çeşidi kullanılabilir.

R Tipi tabelalara öncelikle kasa hazırlanır. Kullanılacağı alana göre tek veya çift yön olarak üretilebilmektedir. Işıklı tabela üretiminde en uygun ve en kullanışlı olan tabela kasa tipidir. İçine florasan veya led konularak ışıklı tabela üretimi yapılabilmektedir. R Tipi tabela üretimlerinde eğer ışıklı üretim yapılacaksa ön kısımda ışıklı vinil veya pleksi tabaka kullanılmaktadır. Fiyat açısından vinil daha uygun, pleksi daha pahalıdır.

R Tipi tabelalarda kabartma harfler, desenler veya logo kullanılabilmektedir.

K-tipi tabela

K Tipi Tabela. En şık ve genellikle lüx olarak görülen tabela çeşididir. K Tipi tabelalar çok geniş bir üretim klasmanına sahipdir. İsmi “Kutu Harf” olarak adlandırılır. Kutu harfler el işçiliği ile üretilmekte olup, işinde iyi ustalar tarafından imalatı yapılmaktadır. Kutu harf tabelalar direk duvar v.b. alanlara da uygulanabilmektedir. İyi bir işçilik ve iyi bir tasarım ile çok şık alanlar, tabelalar yapılabilmektedir.

K Tipi Tabelalar pleksi, alüminyum, kompozit tarzı ürünlerle üretilebilmektedir. K Tipi Tabelalar fileli dediğimiz kontürlü tarzda üretim yapılabilmektedir.

K Tipi Tabelalar harf adedi ve harflerin ölçülerine göre fiyatlandırılmaktadır.

e-tipi

E Tipi Tabela, asli adıyla vinil germe tabeladır. Halk ağzında kör kasa tabela olarak da adlandırılır. Bu tip tabelalar en uygun fiyatlı tabelalardır. 4 profilin birbirine kaynatılarak üzerine çıta monte edilmesiyle karkası & kasası hazırlanmaktadır. Ardından “Avrupa Vinil” olarak adlandırılan branda ürününe istenilen tasarımlar baskı yapılarak profillerin üzerine monte edilmiş çıtalara gerilerek çakılmaktadır. Bu işlemin ardından köşelerine 30×30 veya 20×20 köşebent dönülerek E Tipi Tabela hazırlanmaktadır.

E Tipi Tabelalar ışıksızdır. Cephe giydirmelerde E Tipi Tabelalar uygulanmaktadır.

Cephe giydirme sayfamızı incelemek için tıklayınız.

Araç kaplama çalışmalarımız